Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Erdhi benzina deri këtu”, flasin fqinjët për burrin që i vuri flakën banesës: Nuk ka kartelë, pi gjithmonë

Banorët në qytetin e Elbasanit kanë folur për konfliktin mes fqinjëve, të cilët kanë përfunduar në komisariat pasi njëri prej tyre i tentoi ti vinte flakën banesës së tjetrit.

Banorët e zonës kanë folur për banorët e zonës, të cilët kanë treguar se Ndriçim Zekthi, i cili kërcënoi fqinjin njihet si person problematik për familjen dhe të tjerët pasi e tepron me alkoolin.

Banori: Erdhi benzina deri këtu. Ai pi gjithmonë, kur pi bën ashtu. Edhe me familjen e vet.

Banorja: Unë e kam shtëpinë matanë. E mora vesh kur erdha te motra. Ka ndezur benzinën atje dhe i ka hedhur atje. Nuk ka kartelë, nuk është i sëmurë. Ka pasur konflikte më parë me familjen e vet.

Konflikti mes fqinjëve ndodhi pasditen e sotme, kur Ndriçim Zekthi kërcënoi fqinjin se do ta digjte pas një problemi mes tyre.

Për të parandaluar ngjarjen e rëndë, ka ndërhyrë gruaja, e cila ka marrë plagë në duar. Policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes dhe ka shoqëruar personat e përfshirë. Ndërsa gruaja është transportuar për në spitalin e Elbasanit, ku po merr ndihmë mjekësore.

Ende nuk janë të qarta motivet e konfliktit, ndërsa në vendngajrje duken shenjat e zjarrit. Zënka ka ndodhur ne ambientet e jashtme të ndërtesave të cilat ndodhen ngjitur mes tyre.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet