Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Brukseli në flakë për 23-vjeçarin, protestuesit djegin stacionin e policisë

Qindra protestues u mblodhën të mërkurën në stacionin policor të Brukselit, pas vdekjes së 23-vjeçarit me origjinë afrikane, Ibrahim Barrie, i cili humbi jeten rreth një orë pasi u arrestua fundjavën e kaluar.

Protestuesit i vunë flakën hyrjes së një stacioni policie dhe një automjeti te forcave te rendit.

Ata thyen xhamat e makinave dhe dyqanet në rrugët përreth dhe qëlluan me gurë automjetin e Mbretit Filipi.

Makina u largua me shpejtësi nga vendi i ngjarjes dhe ende nuk dihet nëse monarku ishte në automjet në atë kohë.

Disa protestues u plagosën gjatë ndërhyrjes së policisë. Ata u dërguan në spital. Ndërkohë, disa të tjerë u ndaluan.

Policia arrestoi 23-vjeçarin me arsyetimin se theu masat e marra në luftën kundër koronavirusit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet