Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ulet numri i vdekjeve në Greqi, mbi 800 të infektuar në 24 orë

Ditën e sotme janë regjistruar 866 raste të reja me koronavirus në Greqi dhe 27 humbje jete. 337 pacientë janë intubuar në Njësitë e Kujdesit Intensiv.

Mosha e tyre mesatare është 68 vjeç. 234 (69.4%) e të intubuarve janë burra. 85.8% e pacientëve të intubuar kanë një sëmundje bashkëshoqëruese ose janë të moshës 70 vjeç e lart.

Sa i përket fataliteteve nga fillimi i pandemisë me 27 që u shënuan sot ka shkuar në 5329 në total në Greqi, nga të cilat 3149 (59.1%) janë burra.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet