Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Trazira në SHBA/ FBI: Parashikohen kryengritje të armatosura

Shtetet e Bashkuara mund të përfshihen nga kryengritje të armatosura të organizuara nga mbështetësit e Donald Trump-it paralajmëron FBI.

Protestat mund të zhvillohen në kryeqytetet e 50 shteteve federale amerikane nga data 16 deri të paktën më 20 Janar, kur Joe Biden merr zyrtarisht postin e presidentit.

Hetuesit e FBI-së kanë zbuluar nëpër rrjete sociale përpjekjet e fshehta të grupeve të armatosura.

Kreu i njësisë speciale të Gardës Kombëtare, gjenerali Daniel Hokanson, tha të hënën se po analizohen të gjitha shqetësimet dhe po bëhen përgatitje për të mbajtur situatën nën kontroll.

 

Burimi/Tvklan

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet