Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Situata problematike pas reshjeve të dendura, çahet rruga në Kukës-Krumë

Nje segment i rruges Kukes-Krume, e ndertuar ne 2014 ka pesuar demtime te asfaltit, por edhe shtresave te tjera.

Prania e madhe e ujërave nentokesorë, por edhe ne siperfaqe, si pasoje e reshjeve te shumta te shiut, trupi i rruges ka çeduar.

Specialiste te ARRSH kane mberritur per te inspektuar te gjithe problematikat e shfaqura dhe pas vleresimeve ne terren, do te kryhen edhe nderhyrjet e nevojshme.

Nderkohe, ne te gjithe gjatesine e rruges, kompanite e mirembajtjes kane punuar per largimin e inerteve dhe eliminuar shkarjet masive ne rruge gjate ketyre diteve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet