Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Pas Tiranës, nis të shtunën vaksinimi në Vlorë

Pas Tiranës, Vlora është qyteti i dytë që pritet të nisë fushatën e vaksinimit kundër Covid 19. Burime bëjnë me dije se vaksinimi në qytetin bregdetar pritet që të nisë të shtunën.

Sipas informacioneve vaksinimi do të bëhet në ambientin e stadiumit të Flamurtarit.

Ndërkaq prej ditës së djeshmë nisi vaksinimi në Tiranë. Ka qenë drejtoresha e Infektivit, doktoreshë Najada Çomo që u vaksinua e para. Pas saj u vaksinua edhe kryeministri Edi Rama.

 

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet