Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Moti i acartë në Spanjë, temperaturat shkojnë deri në -25 gradë celcius

Banorët e Spanjës Qendrore po përballen me një të ftohtë të acartë pas reshjeve të dendura të dëborës gjatë fundjavës së kaluar. 7 persona humbën jetën si pasojë e motit te ftohtë.

Kushtet atmosferike vijojnë të jenë të vështira dhe zyrtarët u kanë bërë thirrje të moshuarve që të qëndrojnë në banesa.

Ndërkohë termometri shënoi – 25 gradë celcius në Molina de Aragon dhe Teruel, në malet në lindje të Madridit, duke regjistruar kështu natën më të ftohtë të Spanjës, në 20 vitet e fundit.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet