Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gjermania nën “ethet” e koronavirusit, masat mund të zgjasin deri për Pashkë

Autoritetet në Gjermani e sidomos sistemi shëndetësor gjenden në vështirësi nga pandemia e koronavirusit. Për këtë arsye kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi disa kufizime të forta.

Raportohet se Merkel u ka thënë zyrtarëve se nëse varianti britanik i Covid-19 nuk mbahet nën kontroll, do të ketë një rritje 10-fish të rasteve deri për Pashkë.

Gjermania konfirmoi në 24 orët e fundit 12.800 rastë të reja dhe 891 persona humbën jetën.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet