Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Fieri me flotë të re ambulancash, Manastirliu: Jemi në sfidën e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ishte në Fier bashkë me kreun e Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj ku dorëzuan autoambulancat e reja.

Manastirliu u shpreh se fushata e shpërndarjes së ambulancave vjen fill pas Durrësit.

Ministrja Manastirliu theksoi rolin e mjekëve në luftën kundër Covid-19.

“Kemi filluar me Durrësin dhe tani po vazhdojmë me shpërndarjen e autoambulancave në qytetet e tjera.

Spitalet rajonale vijojnë të fuqizojnë kapacitetet e tyre për t’iu përgjigjur në kohë thirrjeve te 127. Jemi në sfidën tonë të radhës.

Jemi në sfidën e vaksinimit. Më të ekspozuarit ndaj virusit janë mjekët dhe infermierët. I gëzofshi njësitë e reja të autoambulancave”, u shpreh Manastirliu.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet