Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Amsterdami do të ndalojë shitjen e kanabisit për turistët

Kryetarja e Bashkisë së Amsterdamit po konsideron ta bëjë të jashtëligjshme blerjen e kanabisit nga dyqanet e kryeqytetit për turistët.

Ky vendim sipas Femke Halsema do të shërbejë për të zgjidhur problemin e mbipopullimit në distriktin e dritave të kuqe të qytetit.

Halsema ka publikuar një raport ku thuhej se një e treta e turistëve të huaj do ta vizitonin më pak Amsterdamin nëse nuk do të kishin mundësi të blinin kanabis nëpërmjet dyqaneve të shumta të kryeqytetit.

Të anketuarit e këtij raporti ishin persona të moshës 18-35 vjeç dhe shumica e tyre i shohin dyqanet dhe lokalet e kanabisit si arsyen kryesore se përse ata e vizitojnë qytetin.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet