Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zbardhet takimi i Xhaçkës me ambasadoren Yuri Kim: Partneriteti me SHBA, themeli i politikës së jashtme

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka zhvilluar sot një takim me ambasadoren Yuri Kim.

Përmes një postimi në ‘Twitter’ Xhaçka thekson se takimi ishte konstruktiv për thellimin e partneritetit strategjik.

#KrahPërKrah
Gjithmonë kënaqësi të takoj ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim.

Partneriteti strategjik me SHBA mbetet themeli i politikës sonë të jashtme.

Kënaqësi që u konfirmua mbështetja e vazhdueshme dhe e zgjeruar, nga një prej miqve dhe partnerëve më të mirë të Shqipërisë.欄”, shkruan Xhaçka.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet