Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tërmeti 4.5 ballë godet Turqinë gjatë natës

Një tërmet me magnitudë 4,5 ballë tronditi kryeqytetin e Turqisë Ankaranë mbrëmjen e 10 janarit.

Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) tha se epiqendra e tërmetit ishte rrethi Kalecik.

Guvernatori i Ankarasë, Vasip Şahin ka pohuar se deri më tani nuk ka pasur humbje të jetës ose pronës në Kalecik.

Turqia eshte prekur vazhdimisht nga termetet pasi në 30 tetor, një tërmet i fuqishëm me madhësi 6.6 tronditi qytetin e tretë më të madh të Turqisë Izmir, duke vrarë të paktën 115 dhe duke lënë më shumë se 1.000 viktima.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet