Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Spitali i Erdoganit s`ka vend këtu”, banorët e Fierit dalin në protestë kundër Ramës

Plani i Edi Rames per ndertimin e nje spitali me donacion turk ne Fier eshte vene ne diskutim pasi banorët në Mbrostar protestojnë pas vendimit për ngritjen e spitalit.

Ata janë shprehur se nuk duan që të japin tokën, pasi është i vetmi burim jetese për ta.

“Nuk kam asnjë të ardhur. Jemi katër anëtarë në familje dhe nuk kam asnjë të ardhur tjetër. Kryeministri të thotë çfarë të dojë”, është shprehur një nga banorët.

Kjo protestë vjen pak ditë pasi kryeministri Edi Rama shkoi në Levan të Fierit për të zgjedhur vendin se ku do ndërtohej spitali që u premtua nga qeveria turke, citon abcnews.

E premtoi Erdogani, Rama: Spitali i ri i Fierit do të menaxhohet nga turqit, të mos zvarritet puna

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet