Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Spanja në ‘luftë’ me dëborën, numri i viktimave shkon në 4, mijëra udhëtarë të bllokuar

SPANJA
Stuhia ‘’Filomena’’ po shkakton dëme të mëdha në Spanjë duke ngrirë dhe bllokuar pjesë të vendit. Në Madrid dëbora ka shkuar në 50 centimetër teksa numri i viktimave nga situata e fatkeqësisë ka shkuar në 4.


Nga ana tjetër autoritetet po përshpejtojnë që të rihapin rrugët pasi mijëra udhëtarë kanë mbetur të bllokuar. Kjo situatë në Spanjë pritet të vijojë deri të enjten ndërkohë që temperaturat gjatë natës shkojnë në minus duke e kthyer borën në akull.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet