Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rrëshqitja e dherave, një tjetër familje evakuohet në Torovicë

Një tjetër banesë është në Torovicë është shpallur e pabanueshme si pasojë e rrëshqitjeve të dheut pas reshjeve të shumta të shiut.

Forcat e ushtrisë po bëjnë evakuimin e familjes drejt një zone më të sigurt pasi banesa e tyre ka pësuar plasaritje dhe dëme të mëdha.

Aktualisht janë gjashtë familje të tjera në Torovicë që rrezikohen pas rrëshqitjes së dherave ndërkohë që dy të tjera kanë kërkuar ndihmën e autoriteteve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet