Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Reshjet e dendura të shiu dhe borës, MeteoAlb: Pasditja dhe nata sjellin përmirësim të motit!

Sipas MeteoAlb: Masat ajrore të paqëndrueshme kanë diktuar gjatë paradites mot me vranësira në të gjithë vendin, duke gjeneruar reshje shiu e dëbore më të dendura përgjatë kufirit lindor. Pasditja dhe nata sjellin përmirësim të motit duke diktuar kthjellime dhe vranësira në të gjithë shqipërinë.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C në 11°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë.

Moti i kthjellët, por i ftohtë dominon Gadishullin Iberik dhe Vendet Europën Lindore. Ndërsa Alpet e Europës dhe Europa Veriore dominohen nga vranësira dhe reshje dëbore si pasojë e zhvillimit të një qendre ciklonare në qendër të kontinentit. Po ashtu, një tjetër sistem me vranësira në Jug të Europës do të diktojë në Gadishullin e Ballkanit rrebeshe shiu.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet