Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Njihuni me listën “Vip” që mori vaksinën anti-Covid19 sot, ja kur hapet nesër stadiumi

Procesi i vaksinimit kundër koronavirusit nisi për herë të parë ditën e sotme në vendin tonë. Gjithcka u zhvillua në stadiumin “Air Albania”, ku gjithcka zgjati vetëm një orë pasi u vaksinuan vetëm 50 persona, mes të cilëve ishin kryeministri Edi Rama, shefja e Infektivit Najada Como dhe mjekët Pëllumb Pipero e Tritan Kalo.

Emrat e këtyre të fundit janë të njohur për publikun pasi janë shfaqur shpesh herë në studio televizive duke folur për koronavirusin, simptomat, situatën në spitale dhe mënyrën e mbrojtjes.

Nesër do të nisë sërish procesi i vaksinimit në orën 09:00 të mëngjesit, por nuk dihet se sa do të zgjasë.

Ndërkohë, rreth 1000 vaksinat që erdhën sot nga vendet partnere po ruhen në ISHP në temperaturën -80 gradë. Në stadiumin “Air Albania”, ku po kryhet procesi i vaksinimit do të mbërrijnë aq vaksina sa është numri i personave që do të vaksinohen.

Kur dërgohen, janë gjithmonë të shoqëruar nga efektivë policie për shkak të rëndësisë që kanë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet