Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ndërtimi i Unazës së Madhe/ Vijon aksioni i IKMT, sot prishen 39 objekte

Aksioni i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit vijon në Lotin e tretë në zonën e Astirit, ku do të ndërtohet Unaza e Madhe e Tiranës.

Ditën e sotme, IKMT do të prishë 39 objekte të madhësive 1-4 kate, të cilat kanë funksione të ndryshme shërbimi.

Më parë, IKMT ka kryer aksione të tjera në lotin e tretë ku janë shembur objekte të madhësive të ndryshme, një pjesë e të cilave janë shpronësuar sipas legjislacionit në fuqi, ndërsa një pjesë tjetër janë skualifikuar.

Njoftimi i IKMT:

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të nisë sot një tjetër aksion në gjurmën e Unazës së Madhe të Tiranës në zonën e Astirit, Loti III. IKMT ka planifikuar të prishe 39 objekte, nga 1 (një) deri ne 4 (katër) kate me funksione të ndryshme shërbimi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet