Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

KPK shkarkon nga detyra prokurorin e Apelit Vlorë, Pelivan Malaj 

Shkarkohet nga detyra prokurori i Apelit Vlorë, Pelivan Malaj.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit doli në përfundimin se prokurori kishte probleme me pasurinë.

Pelivan Malaj e ka nisur karrierën në sistemin e drejtësisë si avokat.

Në maj 2003, ai është emëruar prokuror i Prokurorisë së Apelit Vlorë, detyrë të cilën e ka ushtruar për gati dy dekada.

Malaj ka qenë gjithashtu kryetar i Shoqatës së Prokurorëve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet