Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Britania e Madhe përshpejton fushatën, Johnson: Deri tani janë vaksinuar 2.4 milionë njerëz

Britania e Madhe, e cila kohët e fundit është duke luftuar me variantin e ri të koronavirusit ka përshpejtuar me fushatën e vaksinimin.

Që prej datës 8 dhjetor deri më sot janë vaksinuar 2, 4 milionë njerëz me dozën e parë të vaksinëns anticovid.

Të dhënat janë deklaruar nga kryeministri Boris Johnson dhe u komentua me entuziazëm nga Nadhim Zahaëi, ministër i emëruar për fushatën e vaksinimit.

Ndërkohë sipas mediave në vend babai i kryeministrit Stanley Johnson 80 vjeç ka marrë dozën e dyfishtë të vaksinës përpara se qeveria të vendoste zyrtarisht të zgjaste intervalin midis dozës së parë dhe të dytë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet