Ulet numri i viktimave në Itali, mbi 18 mijë të infektuar në 24 orë

Bota
Ulet numri i viktimave në Itali, mbi 18 mijë të infektuar në

18, 627 raste të reja me koronavirus janë shënuar gjatë 24 orëve në Itali.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 361 persona humbën jetën, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 78,755 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Autoritetet i bëjnë thirrje qytetarëve të tregohen të kujdesshëm dhe te respektojnë protokollin e sigurisë për të parandaluar përhapjen e Covid.

ME TE LEXUARAT