Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Reshjet/ Braçe paralajmëron banorët: Shkumbini po sjell rrezik, largohuni menjëherë

Përmes një postimi në facebook zv.kryeministri Erion Braçe iu ka bërë thirrje të gjithë banorëve të fshatrave buzë Shkumbinit të largohen dhe të heqin çdo gjë, mjete e bagëti.

Prurjet e lumit, prej mëngjesit sotën  janë rritur me shumëfish deri në 800 metër kub ujë në sekondë, Braçe u shpreh se ata duhet të veprojnë urgjentisht tani, pasi lumi Shkumbin po sjell shumë rrezik.

“Shkumbini po sjell rrezik! Prurjet e lumit Shkumbin prej mengjesit te sotem jane rritur me shumefish deri ne 800 meter kub uje ne sekonde! Çdo banor i Terbufit nga Cerma e siperme ne Proshke, Pasha, Shkumbin, Sulzotaj, te largohet vete e te largoje bageti, mjete e cka tjeter nga tokat nga buza e lumit ne argjinature! Tani! I njejti lajmerim vlen per te gjithe banoret e fshatrave buze Shkumbinit nga Papri ne Peqin, Rrogozhine! Edhe nje here; hiqni cdo gje nga toka buze lumit deri ne argjinature tani!”

 

Burimi/vizionplus

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet