Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Lajm i mirë”, Rama: Nesër nisim vaksinimin anti-COVID-19

Kryeministri Edi Rama deklaron se nesër nis vaksinimi anti COVID-19.

Ndonëse fillimisht deklaroi se 10750 dozat e para të vaksinës anti-COVID do të vinin në Shqipëri në javën e tretë të janarit, Rama paralajmëroi dy ditë më parë se vaksinimi mund të niste më herët.

Sot ai shkruan në “Facebook” se vaksinimi do të nisë ditën e enjte duke sjellë me hashtag dhe emrin e fushatës “Shqipëria buzëqesh”.

“LAJM I MIRË😍

#ShqipëriaBuzëqesh☀️

Nesër nisim vaksinimin antiCovid19💪

#PunëJoGjumë”, shkruan kryeministri Edi Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet