Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gjenden mbetjet e avionit që u rrëzua në Indonezi, ekipet kërkojnë në det trupat e viktimave

Autoritetet në Indonezi kanë gjetur vendin ku besohet se është rrëzuar avioni me 62 pasagjerë që u nis nje dite me pare nga kryeqyteti i vendit, Xhakarta.

Ekspertet njoftuan se pjeset nga avioni u gjeten në një thellësi prej 23 metrash, pranë një grupi ishujsh në brigjet e Xhakartës.

Avioni u zhduk nga radarët vetem katër minuta, pasi ishte ngritur nga pista me destinacion nje province te vendit.

Nderkohe, grupet e kerkim-shpetimit vijojne punen për të gjetur trupat e viktimave ne det.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet