Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Bum infektimesh në Greqi, 36 të vdekur në 24 orë

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik, EODY në Grrqi, raportoi sot 445 raste të reja të infeksionit të ri të koronavirusit (COVID-19), nga të cilët 12 u identifikuan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 144738. Ndërkohë që 353 pacientë trajtohen të intubuar, 954 pacientë të tjerë janë larguar nga ICU që nga fillimi i pandemisë.

Gjithashtu EODY konfirmoi sot edhe 36 vdekje të reja nga COVID-19, duke arritur në 5263 vdekje në total në vend.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet