Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Alfred Cako bën deklaratën e fortë: Edi Rama do ndihmohet nga kisha greke në zgjedhje

Alfred Cako ka bërë një tjetër deklaratë befasuese rreth kryeministrit Edi Rama. Ai tha që në zgjedhjet e 25 prillit, Rama do të ndihmohet nga Kisha rtodokse greke .

“Unë them që përcaktues për zgjedhjet e ardhshme do të jenë këto vizitat e Ramës në Turqi dhe në Greqi.

Dhe përkatësisht Erdogani dhe qeveria greke, në qoftë se Rama do të luajë në favor të ardhjes së tij në mandatin e tretë duke shitur asetet kombëtare ai do të ndihmohet nga Kisha greke Janullatos këtu, i cili ndikohet shumë edhe nga qeveria greke dhe nga qeveria greke aty ku kanë mundësi sidomos tek minoritarëtme ortodoksët e lidhur shumë pas kishës ortodokse, të cilët do të përpiqen të indimidohen të votojnë pro Ramës.

Edhe Erdogani do të bëjë të njëjtën gjë do ta ndihmojë Ramën të vijë në pushtet me disa veprime siç është inagurimi i atij spitalit që mendojnë ta bëjnë para zgjedhjeve të 25 prillit.”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet