Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Akulli dëmton linjat e tensionit në Fushë-Arrëz-Pukë, në errësirë qyteti dhe disa fshatra

Reshjet në formën e akullit dëmtojnë linjën 35 kv Fushë Arrëz – Pukë. Për pasojë Puka është pa energji elektrike prej 5 orësh.

Burime nga OST bënë me dije se linja e tensionit të lartë është dëmtuar në vendin e njohur si “Shkalla e Bushtrës”. Tre grupe riparimi po punojnë, por terreni i vështirë po vonon riparimin.

Akulli ka shkaktuar dëmtime dhe në linjat e tensionit të mesëm dhe atij të ulët. Pa energji elektrike janë dhe fshatrat Rrape, Rryp, Xath, Flet.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet