Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

SOS në 10 mijë metra lartësi, rrëzohet në det avioni me 50 pasagjerë

Një avion i kompanise Sriwijaya Air me më shumë se 50 persona në bord humbi kontaktin pasi u ngrit nga kryeqyteti indonezian Jakarta të Shtunën në rrugën për në Pontianak në provincën Kalimantan Perëndimore.

Shërbimi i gjurmimit Flightradar24 tha në Twitter se Fluturimi SJ182 “humbi më shumë se 10,000 metra lartësi në më pak se një minutë, rreth 4 minuta pas nisjes nga Xhakarta”.

Avioni është një Boeing 737-500, sipas detajeve të regjistrimit të përfshira në të dhënat e përcjelljes.

Sriwijaya Air, një kompani ajrore indoneziane, tha në një deklaratë se ende po mbledh informacione në lidhje me fluturimin përpara se të bëjë ndonjë deklaratë.

Nga ana tjeter grupet e kërkimit kanë gjetur copëza të avionit në det të hapur. Megjithatë këto copëza do të analizohen nëse janë pikërisht të avionit të zhdukur.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet