Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Orteku i borës u merr jetën tre personave në Rusi

Tre persona u vranë nga një ortek që goditi një vendpushim skish në Norilsk, në Rrethin Arktik. Ngjarja e rëndë ndodhi në orët e vona të të premtes, sipas mediave ruse.

Ekipet shpëtuan dy të rritur, një burrë 45-vjeçar, një grua 38-vjeçare dhe një fëmijë. Një 14-vjeçar u gjet i gjallë, por është në gjendje të rëndë.

Në videot e postuara në faqet e rrjeteve sociale, ekipet e shpëtimit dhe vullnetarët luftuan tërë natën në kushte të pafavorshme për të mbërritur deri tek vendi i ngjarjes e për të shpëtuar jetë njerëzish.

Autoritetet ruse kanë nisur një hetim për rrethanat në të cilat ndodhi aksidenti tragjik. Orteku mbuloi një sipërfaqe prej 300 metra katrorë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet