Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

E papritur për Fjolla Morinën, gjykata ndryshon akuzën nga mbajtje në trafik armësh

Gjykata ka ndryshuar akuzen për këngëtaren Fjolla Morina, nga “armëmbajtje pa leje”, “në trafikim të armëve dhe municioneve”.

Këngëtarja mesohet se eshte marrë e pandehur nga prokuroria e Kukësit, për akuzën e “Trafikut të armëve dhe municioneve” kryer në bashkëpunim.

Edhe partneri i saj, Fisnik Syla, dhe shoferin e këtij të fundit, Fitim Muji, akuzohen për të njëjtën vepër.

Prokuroria e Kukësit u ka komunikuar akuzën e personave të proceduar dhe tashmë çështja kundër Fjolla Morinës, Fisnik Syla dhe Fitim Mujit, eshte derguar per shqyrtim në gjykatën e Kukësit.

Më 19 shtator këngëtarja Fjolla Morina u arrestua në pikën kufitare të Morinës me dy armë me vete kurse në makinë ishte i dashuri i saj dhe shoferi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet