Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rritet numri i viktimave në Itali, mbi 17 mijë të infektuar në 24 orë

Italia ka konfirmuar në 24 orët e fundit 17,533 raste të reja pozitive për Covid-19, nga 140,267 teste të kryera.

Nga ana tjetër, raportohet se si pasojë e virusit, brenda një dite kanë humbur jetën 620 qytetarë.

Në total, vendi numëron 2,237,890 të infektuar dhe 77,911 viktima si pasojë e koronavirusit, që nga fillimi i pandemisë.

Numri i pacientëve në kujdesin intensiv mbetet i pandryshuar (2,587), ndërsa numri i pacientëve në pavijone të tjera Covid u rrit me 22 (23,313 në total).

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet