Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rritet niveli i Vjosës, kryebashkiaku i Vlorës: Bëni kujdes gjatë natës…

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli ka parë nga afër situatën e lumit Vjosa, që është fryrë për shkak të motit të keq që ka përfshirë Shqipërinë.

Ai ishte në Novoselë së bashku me prefektin dhe administratorin e zonës.

Në një video të postuar në “Facebook”, Leli tha se niveli i ujit të Vjosës ka shkruar tashmë 7 metra, por, sipas tij, nuk është e nevojshme ngritja e alarmit.

“Jam në Novoselë bashkë me administratorin e zonës, Prefektin dhe Kryetarin e Qarkut, për të qenë afër çdo nevoje që mund të sjellë situata e rënduar e shirave.

Nuk ka vend për panik, por duhet të jemi të gjithë të vëmendshëm në rast se gjendja ndryshon gjatë orëve të ardhshme sepse shirat do të vijojnë”, shprehet Leli.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet