Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Reshjet e shiut/ Përmbytje dhe rrëshqitje gurësh, si paraqitet situata në Qarkun e Korçës

Teksa i gjithë vendi është përfshirë nga moti i keq, për shkak të reshjeve të shiut, Emergjencat Civile kanë dhënë një informacion zyrtar mbi situatën në Qarkun e Korçës.

Mësohet se nga shirat e rëna gjatë natës nuk ka patur probleme.

SITUATA

Në fushën e Maliqit situata është normale, në lumin e Devollit janë rritur prurjet po pa krijuar probleme.

Ne akset rrugore nacionale dhe rurale, qarkullimi i mjeteve kryhet normalisht.

Ne hyrje te fshatit Psar te bashkisë Kolonjë rrezikohet nga gërryerjet e ujit njëra këmbë e urës, nga bashkia Kolonje e Sekt Rrugore, ARRSh, po punohet për shmangien e këtij rreziku.

Ne fshatin Barmash një sipërfaqe toke bujqësore rreth 1.5 ha eshte nen uje.

Gjithashtu problem është krijuar ne nje kabine elektrike ne qytetin e Pogradecit ku nga ana e OSHEE u morën masa të shpejta për riparimin e defektit.

Ka patur rrëshqitje të gurëve në një rrugë rurale në fshatin Memelisht të NJ. A. Udenisht, Bashkia Pogradec, nga strukturat pergjegjese te Bashkise u punua per pastrimin e gureve dhe venien ne gadishmeri te kesaj rruge

Aktualisht rreshjet e shiut jane nderprere! Ne ndjekje te situates!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet