Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Nuk i mbijetoi Covid-19, kush është 21-vjeçari nga Durrësi që humbi jetën sot

ISHP informoi për 7 të vdekur nga koronavirusi gjatë ditës së sotme, ku më i riu ishte një 21 vjeçar.

Mësohet se bëhet fjalë për një djalë për një të ri nga Durrësi, i cili kishte sëmundje të tjera shoqëruese.

V.Bici ishte konstatuar disa ditë më parë pozitiv me koronavirus, por sëmundjet shoqëruese dhe përkeqësimi i situatës bënë që mjekët të vendosnin për shtrimin e tij tek Infektivi.

Mësohet se i riu ishte rreth 160 kilogram dhe kishte edhe sëmundje të tjera, të cilat kanë rënduar gjendjen e tij.

Krahas 7 të vdekurve, gjatë ditës së sotme u raportuane dhe 673 raste të reja me koronavirus ku spikasin Tirana, Durrësi dhe Vlora.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet