Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ish-ministri: Rama e ka dënuar Gjirokastrën të përmbytet ose nga uji ose nga Covid

Ish-ministri i Shëndetësisë dhe ish-deputeti i PD Tritan Shehu denoncon situatën problematike në qarkun e Gjirokastrës për shkak të përmbytjeve, por edhe për shkak të pandemisë. Ai e cilëson një krim të përsëritur duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se e ka dënuar këtë qark.

Shehu shkruan më tej se tokat bujqësore të tij duke filluar nga Fusha e Dropullit janë nën ujë dhe se ekonomitë janë të shkatërruara!

POSTIMI I PLOTË

Qarku i Gjirokastrës nën një krim të përsëritur: Rama e ka dënuar të përmbytet ose nga uji ose nga Covid.

Përsëri dhe këtë vit përmbytje ujë, rrëshqitje dheu, godinash, rrugësh si çdo dimër aty.

Tokat bujqësore të tij duke filluar nga Fusha e Dropullit janë nën ujë, ekonomitë të shkatërruara!

Disa javë më parë e “përmbytën” me Covid, pasojat e të cilit vazhdojnë të rënda, pavarësisht tërë mekanizmit të fshehjes së gjendjes.

Këto ditë cikli i përmbytjeve të paralajmëruara me të gjitha pasojat e tyre.

Varfëri, pa punësi, mungesë energjie, Covid dhe përmbytjet tashti përsëri, që janë kthyer në “agresionet” e zakonshme Rilindase mbi banorët e atij Qarku, të detyruar kështu ta braktisin atë.

Sepse nuk është bërë asgjë në këto 8 vite për infrastrukturën e atij Qarku, asgjë në kanalizimet, mbrojtjet nga ujërat a erozioni, rrugët, etj, vetëm se së fundmi i çuan dhe Covid me bollëk, pa marrë asnjë masë më tej!

Dhe atë Pallatin 6 katësh, simbol i arrogancës e papërgjegjshmërisë qeverisëse aty, që në të gjithë këto vite e kanë lënë ashtu, megjithëse teorikisht të pabanueshëm në fakt të mbushur me banorë, që nuk kanë ku të “fusin kokën”, disa herë të lëkundur, me mure që rrëshqasin poshtë.

Dhe askush nuk vepron, asnjë mase efektive, njëlloj si ndodhi e po ndodh dhe me “përmbytjen” Rilindase me Covid!

Në fakt një Qeveri në ikje, që për dy mandate vetëm ushqeu “Tërmetet” e saj, tashti afër 25 Prillit nuk mund të ndryshojë “zakonet”!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet