Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dendias jep detaje nga takimi “kokë më kokë” me Ramën

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias reagoi pas takimit që pati me kryeministrin Edi Rama.

Duke shpërndarë disa foto nga takimi, Dendias zbuloi se kanë diskutuar për marrëdhëniet bilaterale mes dy vendeve, perspektivën e Shqipërisë për t’u integruar në BE dhe zhvillimet e fundit rajonale.

Takimi mes tyre erdhi pas vizitës zyrtare që Edi Rama pati në Turqi, ku u takua me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan.

Kjo bisedë “kokë më kokë” mes ministrit grek dhe kreut të qeverisë shqiptare vjen edhe pas konfliktit Greqi-Turqi, por edhe pas dakordësisë së palës greke dhe asaj shqiptare që t’i drejtohen gjykatës ndërkombëtare për “Detin”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet