Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Covid-19 humb fuqinë në Maqedoninë e Veriut, ulet numri i të infektuarve

Ulen shifrat e rasteve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Mësohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 100 raste të reja me COVID-19.

Instituti i Shëndetit Publik njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 551 pacientë, ndërsa e kanë humbur betejën me virusin 11 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë janë kryer 411 804 testime dhe prej tyre 85 594 kanë rezultuar pozitivë, ndërkohë që viktimat deri më sot janë 2 592. Për momenti aktivë me koronavirusin janë 16 242.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet