Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vrasja e gjeneralit Qasem Soleimani, Iraku lëshon urdhër-arrest për Donald Trump

Më shumë se një vit nga vrasja e gjeneralit iranian Qasem Soleimani, Iraku ka lëshuar një urdhër-arresti për Donald Trump.

Janarin e 2020 në një sulm të befasishëm në Baghdad u vra gjenerali i Iranit së bashku me zyrtarë të tjerë teksa urdhri ishte dhënë nga Donald Trump.

Më parë urdhër-arrestin e ka lëshuar edhe Irani, kurse Iraku e bën vetëm dy javë para se Trump të dorëzojë përfundimisht detyrën si President i SHBA.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet