Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vodhën 5 kompjuterë dhe aksesorët e tyre në gjimnazin e Kukësit, procedohen në gjendje të lirë 3 të mitur

Në qytetin e Kukësit, 3 të mitur me inicialet E. E., E. E. dhe K. E, kanë shkatërruar dyert e shkollës së mesme të qytetit, dhe janë futur në laboratorin e informatikës, ku edhe kanë vjedhur 5 kompjuterë dhe aksesorët e tyre.

Menjëherë pas ngjarjes, është ngritur një grup hetimor me qëllim identifikimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore autorët, të cilët rezultuan të ishin 3 të mitur dhe si pasojë për shkak të moshës u proceduan të lirë.

Si provë materiale janë sekuestruar 5 kompjuterët dhe aksesorët e tjerë të vjedhur në ambientet e shkollës.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës, për veprat penale “Vjedhja” e kryer në bashkëpunim dhe “Shkatërrimi i pronës”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet