Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ulet numri i viktimave në Itali, mbi 18 mijë të infektuar në 24 orë

Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 414 viktima nga koronavirusi.

Ndërkohë që rastet e reja kanë kapur shifrën e 18020 personave nga 121,275 testime që janë bërë në 24 orët e fundit.

Shkalla e pozitivitetit ditën e sotme është rritur në 14.9% (+ 3.5% krahasuar me ditën e mërkurën).

Me 414 viktimat që u regjistruan sot, numri total i fataliteteve ka shkuar në 77,291 që nga fillimi i pandemisë.

Në raportin ditor të publikuar sot evidentohet fakti se shtrimet në spital u rritën me 117 persona. Në pavijonet e spitaleve janë 23,291 pacientë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet