Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Pushtimi” i Kongresit, Biden: Ishte një nga ditët më të errëta në historinë e SHBA

Presidenti i zgjedhur Joe Biden, i cili merr detyrën në 20 Janar, nga Delaware u shpreh se ajo që ndodhi dje ishte një nga ditët më të errëta në historinë e SHBA-së.

“Ishte kaos” vazhdon ai duke thënë se ata nuk ishin protestues, por përkundrazi një “turmë e trazuar” dhe “terroristë të brendshëm”.

Më pas u ndal konkretisht duke akuzuar Donald Trump.

“Katër vitet e fundit kemi pasur një president i cili e bëri të qartë përbuzjen e tij për demokracinë tonë, Kushtetutën tonë, shtetin tonë të ligjit” tha ai.

Deklaratat Biden i bëri teksa prezantoi Departamentin e ri të Drejtësisë me të cilin do të punojë nga 20 janari.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet