Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Pushtimi” i Kongresit amerikan, jep dorëheqjen ministrja e Transporteve

Ministrja amerikane e Transporteve, Elaine Chao njoftoi sot dorëheqjen, duke përmendur shqetësimin e saj në lidhje me pushtimin e Capitol Hill nga mbështetësit e presidentit Donald Trump një ditë më parë.

“Vendi ynë përjetoi një ngjarje traumatike, plotësisht të shmangshme, që më shqetësoi aq shumë sa nuk mund ta injoroj atë”, e justifikoi largimin e saj ajo.

Chao, bashkëshortja e kreut të senatorëvë republikanë, Mitch McConnell, është anëtarja e parë e kabinetit të Trump që jep dorëheqjen pas dhunës dhe trazirave në ndërtesën e Kongresit amerikan dje.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet