Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Përroi i Zaranikës rrezikon daljen nga shtrati, nuk ka gjumë sonte në Elbasan

Në të gjithë vendin vijojnë reshjet e dendura të shiut. Nga veriu në jug në disa vende ka rrezik përmbytjesh, mes tyre është Elbasani.

Reshjet e dendura dhe prurjet nga zonat malore në rrethin e Elbasanit kanë krijuar rrezik në lagjet “Dyli Haxhire” dhe “Vullnetari” për shkak të shkarkimeve nga përroin e Zaranikës.

Kjo pasi në dy vende ka rrezik që përroi të dalë nga shtrati./abcnews.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet