Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

LETRA/ PD kërkesë KQZ: Projekti pilot për votimin e numërimin elektronik të realizohet në Fier e Korçë

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i kërkon zyrtarisht KQZ nëpërmjet një letre që të vendosë votim e numërim elektronik në dy qarqe të Shqipërisë.

Në letrën drejtuar Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashit PD kërkon që projekt piloti të zbatohet në Fier e Korçë.

Në fakt KQZ është në rrugë e sipër për identifikimin elektronik të votuesve teksa ka zhvilluar procedurën prokuruese.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet