Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Humb jetën gruaja që u plagos gjatë protestave në Kongresin e SHBA

Një grua që u plagos brenda ndërtesës së Kongresit gjatë protestës së dhunshme pro-Trump, ka vdekur.

Dy zyrtarë në dijeni të çështjes e konfirmuan një gjë të tillë për agjencinë e lajmeve Associated Press të mërkurën, në kushtet e anonimitetit sepse nuk ishin të autorizuar të flisnin publikisht.

Departamenti i Policisë së kryeqytetit të Uashingtonit tha se po merrte përsipër hetimin lidhur me çështjen. Policia nuk ka dhënë detaje në lidhje me rrethanat e plagosjes së saj.

Dhjetëra mbështetës të Presidentit Donald Trump shkelën perimetrin e sigurisë dhe hynë në ndërtesën e Kongresit, ndërsa anëtarët e tij ishin mbledhur për të konfirmojnë fitoren e presidentit të zgjedhur Joe Biden. Ata u përleshën me oficerë si brenda ndërtesës ashtu edhe jashtë saj.

Disa orë më vonë, policia deklaroi se kishte marrë nën kontroll Kapitolin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet