Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

E kërcënoi se do të tregonte lidhjen gay, 19-vjeçari vret në pyll të dashurin

Një djalë i një fermeri të pasur është shpallur fajtor për vrasjen e një 15-vjeçari në një ‘sulm të egër dhe të pamëshirshëm’ pasi besonte se do të zbulonte lidhjen e tyre seksuale.

Matthew Mason joshi Alex Rodda në një pyll të largët afër fshatit Ashley në Cheshire me premtimin e seksit para se ta rrihte për vdekje me një levë.

Mason kishte qenë i përfshirë në një marrëdhënie intime seksuale me Alex, por 15-vjeçari dyshohet se kërcënoi të ekspozonte marrëdhënien e tyre pasi zbuloi se Mason kishte një tjetër lidhje me një vajzë për dy vjet, dëgjoi gjykata.

Javën para vrasjes, Mason kishte bërë kërkime në internet zhdukje prova krimesh, mistere krimesh të pazgjidhura etj. Trupi gjysmë i zhveshur i Aleksit u gjet nga koshin e mbeturinave më 13 dhjetor 2019. Koka dhe trupi i tij kishin pësuar të paktën 15 goditje.

Pasi 19-vjeçari u shpall fajtor për vrasje në Chester Crown Court sot.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet