Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Akuzat për trafik fëmijësh/ Zbardhen lëvizjet e Përparim Ademit jashtë vendit me motrat Metani

Autori i vrasjes së motrave Metani në zonën e Astirit në Tiranë, rezulton të ketë shumë lëvizje jashtë vendit përgjatë viteve të fundit.

Burime bëjnë me dije se Ademi, sipas sistemit TIMS në 12 vitet e ka dalë jashtë vendit më shumë se 30 herë. Sipas TIMS-it, 59-vjeçari nga viti 2008 ka qenë në Greqi plot 18 herë. Gjatë kësaj periudhe ai ka udhëruar 3 herë në Maqedoninë e Veriut, dhe 9 herë të tjera drejt Italisë.

Udhëtimi i fundit i tij jashtë vendit ka qenë në Greqi, janarin e vitit 2020, ku qëndroi 1 javë. Referuar TIMS-it, në shumicën e udhëtimeve autori i vrásjes së dyfishtë ka qenë i shoqëruar nga motrat Metani. Familjarët e 2 motrave të vrára ákùzojnë Ademin për tráfik fëmijësh, që sipas tyre bëhej në shtetin grek, e më konkretisht në zonën e Selanikut.

Ndërkohë që për këtë rast pròkuria ka regjistruar edhe procêdim pênal, si dhe kanë nisur hêtimet. Përparim Ademi vráu motrat Zhaneta Metani e Kristina Bardhi mëngjesin e 31 dhjetorit, në banesën e vìktìmave, pas një konflikti që ka pasur me to.

Ademi kishte lidhje me të dyja motrat, ndërkohë që për këtë marrëdhënie kishte dijeni dhe gruaja e tij, e cila me kalimin e viteve ishte bërë shoqe me dy vìktìmat.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet