Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Të shtëna me armë brenda Kongresit amerikan, plagoset një grua

Protestuesit mbeshtetes te presidentit Donald Trump sulmuan Kongresin në SHBA duke bllokuar certifikimin e fitores së Joe Biden.

Pas hyrjes se pa autorizuar te personave te jashtem ne godine, ligjvënësit u evakuuan, ndërsa brenda Kongresit pati të shtëna, teksa kaosi ende vijon.

Deri tani raportohet për një grua të plagosur, e cila sipas Washington Post eshte qelluar me arme.

Ngjarjen që po ndodh në SHBA, CNN e cilëson “Sulm mbi demokracinë”.

Sipas medias amerikane një sulm i tillë mbi institucionet nuk ishte parë në SHBA prej më shumë se 200 vitesh, shkruajnë mediat amerikane.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet