Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Sot u nda nga jeta, Kujtim Prodani i kushtoi një këngë Covid-19: Ju flet Corona…

Kur kishte pak javë që virusi COVID kishte mbërritur në Shqipëri, më 29 prill të vitit të kaluar kantautori Kujtim Prodani i kushtoi këngë këtij virusi.

“Ju flet Corona..!”, titullohej kënga ku Prodani i cili kësaj here erdhi edhe si këngëtar duke i sjellë disa vargje virusit që sot i mori jetën pas disa ditësh i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi.

Prodani u shua në moshën 57-vjeçare duke lënë pas një trashëgimi të madhe për artin shqiptar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet