Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shkarkimi i dy mjekëve të QSUT, ish-deputeti i LSI: Turp i rradhës, kjo qeveri duhet larguar

Ish-deputeti i LSI, Vangjel Tavo, e quan skandal dhe marrëzi të qeverisë largimin e mjekëve nga puna.

Përmes një mesazhi në “Facebook”, Tavo thekson shkarkimi i vazhdueshëm i mjekëve është presion diktatorial dhe tregon papërgjegjshmërinë e kësaj qeverie.

Referuar shkarkimit të dy mjekëve Ilir Allkja dhe Genc Struga, Tavo i kërkon qeverisë t’i rikthejë ata menjëherë në punë.
Reagimi i Tavos:

SKANDAL / Largimi i mjekëve nga puna është marrëzi e qeverisë.
A e kuptoni se çdo të thotë të pushosh nga puna një mjek sot kur ne kemi mungesë të theksuar mjekësh?
Shkarkimi i vazhdueshmëm i mjekëve është presion diktatorial dhe tregon papërgjegjshmërinë e kësaj qeverie.
I bëj thirrje qeverisë t’i kthejë menjëherë në punë të dy mjekët e pushuar nga puna Ilir Allkja dhe Genc Struga.
Ky është turpi i rradhës për drejtuesit e QSUT dhe Ministrinë e Shëndetësisë.
Kjo qeveri skandalesh duhet larguar sa më parë.
Të gjithë në mbështetje të bluzave të bardha, heronjve tanë të heshtur.
VT

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet